Het feministische Tashweesh-festival in Brussel loopt ten einde
Na het succes van de eerste editie in 2018 werd het initiatief van Beursschouwburg en het Goethe Instituut dit jaar voortgezet. Het Tashweesh-festival startte in L'Art Rue in Tunis, is momenteel volop bezig in Beursschouwburg en trekt dan verder naar Tanzquartier in Wenen.
Auteur Fatima Daas trapte vorige week de tweede editie van het Tashweesh-festival in Brussel af met een lezing over haar ervaringen als jonge immigrant, moslima en queer schrijfster in Frankrijk. De grote opkomst in het Beurscafé toont aan dat ze goed onderweg is om de stem van haar generatie te worden. Nadia Kara modereerde gesprekken over het opeisen van de huiselijke ruimte, trans-utopia's en de link tussen feminisme en revolutie, en er vonden verschillende performances en filmvertoningen plaats.
Op zaterdag 8 oktober start de laatste festivaldag met een reading group over het werk van stripper en auteur Kathy Acker. In de Tashweesh cinema kan je de hele avond binnenlopen voor een feministisch en queer filmprogramma. Lezers kunnen in de Tashweesh kiosk een selectie boeken en zines van feministische, Brusselse collectieven doorbladeren. In het Beurscafé kan je luisteren en vragen stellen bij een gesprek over vrouwen* van kleur in de muziekindustrie met dj's en producers Sara Dziri en Soumaya Phéline. Nadien vult de Noors-Algerijnse Nancy Khadra het podium met neo-soul en RnB. Het festival wordt dansend afgesloten op het dakterras met DJ Haram, Soumaya Phéline en Ojoo Gyal. De expo 'Listening Through The Cracks' is nog te bezoeken tot 16 december.
TASHWEESH FESTIVAL
van 28/09 tot 08/10 in Beursschouwburg
Het volledige programma is terug te vinden op de website van Beursschouwburg.